Nieprzypisane

Wygodne łóżko do sypialni – jakie wybrać?

Wygodne łóżko do sypialni – jakie wybrać?

Łóżko jest miejscem, gdzie spędzamy sporą część życia. Nie warto zatem marnować tych godzin na spanie w niewygodnym miejscu. Problemy ze snem przekładają się na jakość życia i mogą być źródłem frustracji, bólów mięśni i przemęczenia. Warto zatem wiedzieć, jakie posłanie będzie najbardziej odpowiednie i nie chodzi tu tylko o wymiary łóżek. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając idealne miejsce do spania.

Popularne wymiary łóżek jednoosobowych

Wymiary łóżka jednoosobowego są różne zazwyczaj w odniesieniu do ilości miejsca, jakie dana osoba ma w sypialni. Najlepiej jest rzecz jasna wybrać jak największe posłanie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Długość posłania zazwyczaj wynosi 200 centymetrów. Jest to optymalna wartość, jednak dla niektórych osób będzie to zbyt mała liczba. Warto tu pamiętać, że łóżko powinno być minimum 15 cm większe od wzrostu leżącej osoby. Wymiary łóżka jednoosobowego, jeśli chodzi o szerokość, mogą się wahać od 70 do aż 120 centymetrów. Najczęściej spotyka się zaś posłania o szerokości 90 centymetrów. Jest to optymalna wartość odpowiednia dla większości osób.

Łóżko dwuosobowe – wymiary dostępne na rynku

Jeśli chodzi o łóżko dwuosobowe, to zazwyczaj ma się do czynienia z podwojoną szerokością posłania pojedynczego. Szerokość może więc wynieść od 140 do 200 centymetrów. Zazwyczaj nie spotyka się szerszych łóżek. W przypadku wysokości jest to klasyczne 200 centymetrów. Oczywiście wymiary te są jedynie wartościami najczęściej spotykanymi w sklepach. W przypadku posłań robionych na wymiar można bez problemu dostosować wymiary łóżka dwuosobowego do własnych potrzeb. Warto dopasować swoje posłanie do indywidualnych potrzeb, a w razie takiej potrzeby zainwestować w dwa oddzielne modele jednoosobowe.

Łóżko małżeńskie a dwuosobowe – jaka jest różnica?

Szukając różnych ofert w sklepach meblarskich, zapewne spotykasz się z różnymi określeniami różnych typów posłań. Między łóżkiem małżeńskim a dwuosobowym nie ma żadnych różnic – to dwie różne nazwy na ten sam model. Wymiary łóżka małżeńskiego mogą zatem się różnić od dwuosobowego, co nie znaczy, że są to dwie zupełnie odmienne rzeczy. Warto za to zauważyć różnicę między klasycznym posłaniem a łóżkiem kontynentalnym. To drugie zamiast stelaża posiada pod materacem skrzynię. Oprócz tego mają również dość duży zagłówek. Z tego powodu nie nadają się do każdej aranżacji i należy dogłębnie rozważyć ich zakup.

Wytrzymałe łóżko do sypialni – jaki stelaż wybrać?

Stelaż to na pierwszy rzut oka niewidoczny element wielu łóżek. Jest jednak jednym z ich najważniejszych elementów. To właśnie ten element konstrukcyjny często odpowiada za sprężystość materaca i potrafi w równym stopniu wpłynąć na jakość snu. Nie należy zatem lekceważyć tego elementu, tylko starannie go dobrać, aby mieć wytrzymałe łóżko do sypialni. Stelaże wykonane są z różnych materiałów – wytrzymałego tworzywa, metalu i oczywiście drewniane. Wiele osób najbardziej docenia konstrukcje z lekkich desek sosnowych. Oprócz tego na rynku znajdziesz stelaże regulowane, które umożliwiają jak najlepsze dopasowanie do kształtu ciała.

Jakie łóżko do sypialni? Rodzaje materiałów do obicia

Wiele łóżek składa się z drewnianej lub metalowej ramy i tym wyróżniają się spośród innych. Konstrukcja może być mniej lub bardziej wyrafinowana, jednak w gruncie rzeczy opiera się na podobnym schemacie. Istnieją także łóżka tapicerowane. Cechują się one innym wyglądem, ponieważ zazwyczaj posiadają większe wezgłowie oraz bardziej zaznaczoną ramę. Wśród materiałów używanych do obicia można znaleźć przekrój wielu różnych surowców. Mogą to być wytrzymałe i odporne na zabrudzenia tkaniny w stylu szenilu lub miękkie w dotyku welurowe obicia. Do niektórych wnętrz świetnie będzie ponadto pasowała skóra – ta naturalna i sztuczna.

Łóżko z wezgłowiem czy bez? Co warto o nich wiedzieć?

Wezgłowie wielu osobom kojarzy się wyłącznie z funkcjami estetycznymi. Nie da się zaprzeczyć, że element ten potrafi nadać całej sypialni zupełnie innego i niebanalnego charakteru. Duże znaczenie ma tutaj przede wszystkim rodzaj i kolor użytego materiału. Oprócz wyglądu wezgłowie może mieć też funkcje czysto praktyczne – może zostać użyte na przykład jako wygodne oparcie podczas wieczornego lub porannego czytania książki, lub gazety. Oprócz tego wezgłowie stwarza przestrzeń ochronną między łóżkiem a ścianą, dzięki czemu nie uderzysz się o nią głową, a poduszki na pewno nie wpadną w szczelinę.

To jakie łóżko do sypialni wybrać? Podsumowanie

Wybór łóżka należy przede wszystkim rozważyć pod kątem własnych możliwości finansowych oraz tych związanych z dostępnym w pokoju miejscem i jego aranżacją. Nie we wszystkich wnętrzach sprawdzi się obite skórą wielkie łóżko małżeńskie, a z drugiej strony nie zawsze minimalistyczna metalowa rama będzie odpowiednia. Łóżko powinno przede wszystkim mieć wytrzymały i odpowiednio dobrany stelaż. Drugim ważnym kryterium są odpowiednie wymiary. Jeśli dobrze skomponujesz te dwie rzeczy, możesz mieć pewność, że każdej nocy będziesz dobrze wypoczywać.

Administratorem Twoich danych osobowych jest firma Fafa sp. z o.o.
adres: ul. gen.J.Kustronia 47a, 43-316 Bielsko-Biała, Tel.+48 732 932 232, e-mail: sklep@ordesign.pl