Nieprzypisane

Czyszczenie tapicerki domowym sposobem – jak i czym to zrobić, aby skutecznie pozbyć się plam?

Czyszczenie tapicerki domowym sposobem – jak i czym to zrobić, aby skutecznie pozbyć się plam?

Dla wielu osób plamy na kanapie to duży problem i powód do wezwania specjalistów zajmujących się usuwaniem zanieczyszczeń. Niektórzy nie wiedzą też, jak wyczyścić kanapę materiałową i używają do tego specjalnych, niezbyt tanich środków. Istnieją jednak także domowe sposoby na czyszczenie tapicerki. Sprawdź, czym wyprać kanapę, korzystając z tego, co możesz mieć pod ręką!

Czyszczenie tapicerki – domowe sposoby i sprawdzone środki czystości

W sklepach z meblami oraz chemią gospodarczą można znaleźć wiele środków do czyszczenia mebli drewnianych, dywanów oraz tapicerek. Wiele osób zastanawia się jednak, jak wyczyścić tapicerkę domowymi sposobami. Do usuwania dużych plam świetnie nada się mieszanina sody oczyszczonej i wody. Należy stworzyć odpowiedni roztwór i następnie miękką szmatką delikatnie przecierać plamy na kanapie. Ważne jest, by nie pocierać za mocno, ponieważ takie działanie może jedynie wzmocnić plamę. W przypadku większych zabrudzeń można też zwiększyć konsystencję mieszanki do gęstej pasty, zostawić ją na około pół godziny i zetrzeć do sucha.

Jak wyprać kanapę i narożnik ze skóry lub ekoskóry?

Sposoby na to, jak wyprać kanapę z tak wymagającego materiału jak ekoskóra lub skóra są inne niż w przypadku klasycznej tapicerki. Dobrze nada się tutaj zwykłe szare mydło lub płatki z innego mydła, którymi należy przetrzeć wilgotną szmatkę i nią wyczyścić kanapę. To, jak wyczyścić tapicerkę skórzaną to jednak niejedyna kwestia, o której trzeba pamiętać. Materiał ten wymaga bowiem później odpowiedniego natłuszczenia. Można do tego zastosować olej lniany bądź krem do twarzy czy rąk. Jeśli nie chcesz dodatkowo natłuszczać po czyszczeniu, użyj do pielęgnacji mieszanki octu z oliwą z oliwek.

Czym wyczyścić kanapę z tłuszczu i napojów?

Kwestia tego, czym wyprać kanapę z plam z tłuszczu jest nieco trudniejsza. Wszelkie zabrudzenia po użyciu oleju, masła czy nawet błyszczyka można usunąć za pomocą talku lub mąki ziemniaczanej. Wystarczy posypać nimi plamę, zostawić na około 30 minut i następnie zetrzeć zmiotką i przetrzeć mokrą szmatką. Jeśli chodzi o to, jak usunąć zacieki na kanapie powstałe na przykład po winie lub herbacie, to warto zastosować roztwór kwasku cytrynowego z wodą, który skutecznie usunie plamy.

Czym wyczyścić jasną kanapę z materiału i jak uniknąć zacieków?

Wiele osób nie wie, jak wyczyścić kanapę materiałową tak, by nie pozostały na niej zacieki. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, by plamę wysuszyć tak szybko, jak to tylko możliwe. Mogą służyć do tego ręczniki papierowe. Oprócz tego, żadnego z używanych sposobów, niezależnie czy to domowe środki, czy kupny proszek, nie należy wcierać w plamę zbyt mocno. To, czym wyczyścić kanapę jest zatem równie istotne, co sposób czyszczenia.

Zacieki na kanapie, plamy z tłuszczu czy po winie nie muszą być powodami do zmartwień. Warto znać podstawowe sposoby na usuwanie zanieczyszczeń, by móc błyskawicznie je usunąć.

Administratorem Twoich danych osobowych jest firma Fafa sp. z o.o.
adres: ul. gen.J.Kustronia 47a, 43-316 Bielsko-Biała, Tel.+48 732 932 232, e-mail: sklep@ordesign.pl